De vierde generatie Pokémon, het is geen geheim, het was een van de meest populaire bij het publiek: Diamant, Perla e Platina zeker een meer dan aangename herinnering voor veel fans van de franchise, vooral voor de schrijver. En gezien het werk van Game Freak met de remakes van het afgelopen decennium, beginnend bij het verre HeartGold en SoulSilver tot de meest recente (om zo te zeggen, over 2014 gesproken) Omega Ruby en Alpha Sapphire, was het helemaal niet moeilijk om voorspellen dat vroeg of laat we hebben onze kans gehad om terug te keren om de geliefde Sinnoh-regio te verkennen?. Nou, het waren niet de ontwikkelaars van Game Freak - betrokken bij de uitvoering van Pokemon Legends: Arceus - maar de jongens van ILCAmet Pokémon: Shining Diamond en Shining Pearl, beschikbaar vanaf 19 november op Nintendo Switch. Vanaf het begin wil ik je vertellen dat de nostalgische operatie succesvol kan zijn, zelfs als niet met vlag en wimpel.

Sinnoh, precies zoals je het je herinnerde

Het is noodzakelijk om uit te gaan van een fundamentele premisse: Pokémon Shining Diamond en Shining Pearl zijn geldige en leuke titels. En dat kon ook niet anders, aangezien de respectievelijke uitgangspunten hetzelfde waren. In tegenstelling tot de remakes die we in het verleden hebben mogen spelen, is hier duidelijk de bereidheid van ILCA om een ​​voorstel te doen een uiterst trouw werk naar de originele titels. En dat blijkt niet alleen uit de grafische stijl (met karakters chibi die, ondanks hun disproportie, herinneren aan de esthetiek van Nintendo DS-titels) en de nu verouderde camera-instelling; bovenal is het het niet implementeren van kenmerken geboren na de vierde generatie games om dit duidelijk te maken toewijding aan het verleden: vergeet - om maar een voorbeeld te geven - Mega Evolutions en alternatieve vormen van pocketmonsters geëxtrapoleerd uit andere spellen (zoals in de Laten we gaan). Wat u in uw handen zult vinden, is eerder: de exacte herhaling van Diamant en parel, duidelijk aangepast aan de Nintendo Switch-technologie en rigoureus gepolijst. En dit geldt zowel ten goede als ten kwade: alle inhoud van de vierde generatie is in wezen opnieuw voorgesteld precies in hun oorspronkelijke formule. Dit, zoals we eerder zeiden, vertaalt zich in zowel a Pokédex (tenminste de nationale) en kwantitatief gezien Het is hetzelfde als Diamant en parel, zowel bij de keuze van het ontwikkelteam om de nieuwigheden en verschillen te negeren die zijn geïntroduceerd met Platina. Kortom, geen Fighting Park en geen plottoevoegingen gerelateerd aan Giratina: en dit, zonder afbreuk te doen aan het uitstekende werk dat is geleverd en misschien wel juist daarom, laat zeker iemand achter met een slechte smaak in de mond en met de nieuwsgierigheid om te zien hoe bepaalde scènes zouden zijn gerealiseerd.

Dezelfde ervaring als altijd, tussen verleden en toekomst

Gezien wat er tot nu toe is gezegd, is het geen wonder dat in Pokémon Shining Diamond en Shining Pearl zelfs de gevechten over het algemeen onveranderd ten opzichte van vijftien jaar geleden. Natuurlijk hebben we, in tegenstelling tot in het verleden, nu, zoals gewoonlijk, aanwijzingen over de effectiviteit van een beweging als we de Pokémon waar we tegen vechten al hebben ontmoet, maar verder is er echt geen ander element van nieuwigheid. Een andere overweging om te maken is de Deelervaring verplicht gesteld: het is onnodig om te ontkennen dat, zelfs als het een groot gemak is om je hele team tegelijk te nivelleren, het een game-ontwerpkeuze is die in het verleden niet alle fans van de saga heeft overtuigd. Ik verzeker u echter dat, ondanks dit, de moeilijkheidsgraad van het avontuur neemt af algemeen aanvaardbare niveaus, met pieken van moeilijkheidsgraad die vooral zichtbaar zijn in de uitdagingen tegen sommige gymleiders, de competitie en de kampioen. In dit opzicht zijn de verbeteringen die ILCA heeft aangebracht aan de AI van de vijanden waarmee we te maken zullen krijgen merkbaar: niet zelden zullen strategische en tactische vervangingen worden gebruikt die het potentieel van ons team ernstig kunnen ondermijnen, en dit zal bijzonder duidelijk zijn. in de post-game: naast de Battle Tower heeft ILCA de mogelijkheid toegevoegd om: daag de gymleiders en de League opnieuw uit, beslist agressiever dan ze waren tijdens de hoofdcampagne en met niveaus die, zij het tot een minimum, dicht in de buurt komen van wat je zou verwachten van echte competitieve gevechten. Gelukkig zijn we een stap voor op wat we hebben gezien (of liever, niet gezien) met de worstelingen van Zwaard en schild: het verloop is echter ook in dit geval beslist lineair, maar in ieder geval niet in een steile afdaling zoals het gebeurde in de landen van Galar.

Pokémon Shining Diamond

Als in de gevechten de spelervaring in wezen onveranderd blijft, hetzelfde kan niet gezegd worden van exploratie. De Sinnoh-map is altijd door fans herinnerd als een van de meest complexe, gevarieerde en vooral rijk aan geheimen en verborgen paden ontdekken. Nou, als het plezier van het ontdekken van elke spleet en schijnbaar ontoegankelijke plek is gebleven ongewijzigd in deze remakes moet echter ook worden toegegeven dat dankzij nauwkeurige keuzes van het ontwikkelingsteam het spelgebied nu toegankelijk is veel gemakkelijker dan in het verleden. Dit komt omdat le MN zijn praktisch geëlimineerd: natuurlijk kunnen we ze altijd vinden in de vorm van MT - die onder andere, zijn weer voor eenmalig gebruik - maar we zullen niet langer de behoefte hebben om ze aan de Pokémon in ons team te leren. Integendeel, het is voldoende om interactie te hebben met het huidige obstakel - of het nu een boom, een rots of een waterval is - zodat de juiste beweging wordt gebruikt door de toepassing van de Pokékron en op voorwaarde dat, uiteraard, de bijbehorende MT is gevonden en de sportschool die overeenkomt met de beweging die we van plan zijn te gebruiken, is verslagen. Persoonlijk, ook al weet ik dat velen het er niet mee eens zullen zijn, heb ik de keuze om terug te keren naar de wegwerp technische machines op prijs gesteld, al was het maar omdat op deze manier de speler is verplicht om verstandig te kiezen welke beweegt om te onderwijzen en vooral aan welke Pokémon (zelfs als, om eerlijk te zijn, sommige TM's ons in meerdere exemplaren zullen worden gegeven, waardoor onze "managementsluwheid" wordt afgevlakt).

Pokémon Shining Diamond

De Sinnoh-kerkers, hier genoemd, keren ook terug Geweldige ondergrondse. Binnenin, zoals in de originele werken, zal het mogelijk zijn speel solo of multiplayer, het verzamelen van edelstenen, evolutionaire stenen maar ook kisten met standbeelden die de wilde Pokémon kunnen beïnvloeden die we in de ondergrond zullen ontmoeten: ja, want in de Grote Ondergrond zijn er kamers waar we Pokémon kunnen ontmoeten die over het algemeen niet aan de oppervlakte aanwezig zijn , van niveau eigenlijk hoger dan de onze en met sprites zichtbaar in overworld. Een gimmick waarmee je enerzijds verhoog niet alleen de variëteit, maar ook de levensduur van het spel maar dat daarentegen dreigt de moeilijkheidsgraad van de titel aanzienlijk te ondermijnen: Dit komt omdat door het vangen van wilde dieren van een over het algemeen hoger niveau dan die aan de oppervlakte, het aangaan van de volgende uitdagingen die ons te wachten staan, bijna kinderspel wordt. Maar niet alleen dat: we zullen ook fragmenten kunnen vinden van Borden: deze zullen, als de League eenmaal verslagen is, van fundamenteel belang zijn voor vang de Legendarische Pokémon vrijgegeven tot en met de vierde generatie binnen de Rosa Rugosa-park.

Pokémon Shining Diamond

Een parel, een diamant... kortom een ​​sieraad voor het oog

Vanuit technisch oogpunt is Pokémon Shining Diamond en Shining Pearl zijn het resultaat van nauwgezet werk: consistent met wat Game Freak heeft gedaan met de vorige remakes, ook in dit geval wilden de ILCA-jongens voorstellen een Style kleurrijk en helder, die beide handen wegnam uit de geest van de originele games en deze opnieuw gebruikte in één verbeterd uiterlijk op de vlaggenschipconsole van de geweldige N. Zoals hierboven al vermeld, kon de Pokékron natuurlijk niet ontbreken, de tool die in de vierde generatie werd geïntroduceerd om het potentieel van de touch screen: en zeker alleen maar om eer te bewijzen aan deze functie, binnen deze remakes is het betreffende instrument de enige die profiteert van de touch-component van de Switch. Een gimmick die oude fans zeker zal laten glimlachen, maar die zeker ook kan worden toegepast en uitgebreid naar andere gamefuncties. De titels draaien stabiel op 30 fps, in 1080p-resolutie in gedockt en 720p in laptop, zelfs als het bijna natuurlijk is om ze in de laatste modus te spelen - al was het maar om een ​​gevoel te krijgen dat zo dicht mogelijk bij de originele ervaring ligt. De titels benutten zeker niet al het potentieel van de Switch, noch hadden de ontwikkelaars ooit beloften in deze zin gedaan: inderdaad, zich tevreden stellen met het aanbieden van een soepele en aangename ervaring aan spelers, zou kunnen worden gezegd dat ze het doel volledig hebben bereikt. Zelfs de soundtrack blijft in wezen hetzelfde als altijd, met klassieke composities opnieuw gearrangeerd met moderne instrumenten: misschien, vanuit dit oogpunt zou er veel meer kunnen worden gedaan, met enkele uitzonderingen. Uiteindelijk zal het voltooien van de hoofdcampagne en het bereiken van de Eregalerij je niet wegnemen meer dan twintig uur, tenzij je jezelf minutieus wilt wijden aan het uitvoeren van elke secundaire activiteit in het spel en besluit de Pokédex te voltooien, in dat geval wordt de game-ervaring beslist langer.

Pokémon Shining Diamond

Een gebaar van genegenheid: voor de originele games en voor de fans

Kortom, bij de presentatie van hun eerste werk over de franchise als een zeer trouw en respectvol hervoorstel van de originele spellen, hebben de jongens van ILCA al hun genegenheid getoond, niet alleen voor de titels die waren op Nintendo DS, maar ook voor iedereen die, net als ik, dol was op ze buiten alle proporties. Een bewerking van opnieuw maken en afwerken die hij vindt in verankering in het verleden al zijn lichtjes, maar helaas ook wat schaduwen. Als je om een ​​of andere obscure en toevallige reden een van de weinigen bent die de originele games nog nooit uit de eerste hand hebben aangeraakt, de aankoop is praktisch verplicht. Als je daarentegen al heel lang fan bent, is de keuze aan jou: Pokémon Shining Diamond en Shining Pearl in essentie ze beloven geen dingen die ze niet kunnen waarmaken. Ze zullen je zeker in een nieuwe stijl al het plezier laten herbeleven dat je in die tijd samen met de dierbare, oude Nintendo DS vergezelde. Maar als je op zoek bent naar iets nieuws en nog nooit eerder hebt gezien?, je zou teleurgesteld kunnen zijn.